afshiinB afshiinB .

afshiinB

20 نکته جالب روانشناسی

۲۰- از دیگران اطلاعات بگیرید
اگر دوستی دارید که می خواهید با شما درد دل کند، احساس خود را به شما بگوید، یا حتی اطلاعات ساده ای به شما بدهد. این ترفند روش مناسبی برای به دست آوردن اطلاعات کامل از او خواهد بود.

از او سؤالی بپرسید، و اگر جواب کاملی نداد، یا احساس کردید چیزی را پنهان کرده، تماس چشمی خود را با او حفظ کنید و برای چند ثانیه ساکت بمانید.

این سکوت توام با تماس چشمی باعث ناراحتی فرد مقابل می شود در نتیجه او هر کاری می کند تا این سکوت را بشکند و این حالت را از بین ببرد، حتی اگر به این معنا باشد که اطلاعاتی را که نمی خواسته، در اختیار شما قرار دهد.

بنابراین کافی است برای چند ثانیه سکوت کنید تا او سفره دلش را پیش شما باز کند.

۱۹-میان وعده بخورید
اگر با گروهی از افراد، یا حتی فقط با یک شخص خاص هستید و احساس می کنید قرار است بینتان درگیری بوجود بیاید، این کار را امتحان کنید…بخورید!

افرادی که غذا می خورند معمولاً در محیط خود احساس راحتی می کنند. غذا خوردن یک فعالیت آرامش بخش است و احتمالاً به رفع درگیری ها کمک خواهد کرد.

اگر کسی از شما عصبانی باشد و شما شروع به غذا خوردن کنید، این به جلوگیری از درگیری کمک می کند. این واقعیت در ابتدا زمانیکه دو نفر مشغول جر و بحث بودند و یک از آنها یکدفعه یک تکه پیتزا در دهان خود گذاشت کشف شده است. به آن مرد لقب مرد میان وعده ای داده شد.

۱۸- کسانی که به شما توجه می کنند را شناسایی کنید
آیا تا به حال این احساس را تجربه کرده اید که چشمان کسی روی شما تنظیم شده اند و شخص عامدانه شما را تماشا می کند؟ حتی ممکن است احساس کنید که کسی از پشت سر به شما خیره شده.

اگر می خواهید مطمئن شوید که آیا آن شخص واقعا شما را تماشا می کرده یا نه، این ترفند روانشناسی ساده را امتحان کنید… خمیازه بکشید!

مطمئن شوید که هنگام خمیازه کشیدن شخص مقابل می تواند شما را ببیند. بعد از خمیازه کشیدن، به او نگاه کنید. اگر در حال خمیازه کشیدن باشد، به این معنی است که شما را تماشا می کرده است. خمیازه کشیدن مسری است.

برای امتحان ویدئویی از کسی که خمیازه می کشد را تماشا کنید، ببینید که آیا شما نیز همین کار را انجام می دهید یا خیر. این یک ترفند عالی برای شناسایی کسانی است که به شما توجه می کنند.

۱۷-آهنگ های از یاد رفته را به خاطر آورید
آیا تا به حال شده که ترانه ای را به خاطر نیاورید؟ حتما شده…

ملودی ترانه بارها و بارها در ذهن شما پخش می شود اما به نظر نمی رسد که به یاد داشته باشید کدام آهنگ است و دائما سعی می کنید آن را به خاطر آورید. این به معنی اتلاف وقت زیادی برای به یاد آوردن چیزی است که در واقع هیچ ارزشی ندارد.

ترفند روانشناسی زیر همان چیزی است که منتظر شنیدن آن هستید. به آخر آهنگ فکر کنید. نه آغاز یا میانه آن. با توجه به اثر زیگارنیک، ذهن شما دائما جذب چیزهای ناتمام یا ناقص خواهد شد.

بنابراین اگر به پایان ملودی فکر کنید، آهنگ کامل خواهد شد و ذهن شما دوباره تنظیم می شود. در نتیجه آهنگ را به خاطر می آورید و می توانید به تمرکز روی مسائل مهمتری برگردید.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید.....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۳۱:۰۱ توسط:افشین موضوع: نظرات (0)