afshiinB afshiinB .

afshiinB

خواب مغناطیسی

خواب درمانی یکی از آن دسته روش های درمانی است که به نظر می رسد در هاله ای از ابهام قرار دارد. بسیاری از ما در مورد آن شنیده ایم و حتی ممکن است با مفاهیم از پیش تعیین شده نیز آشنایی داشته باشیم، اما اغلب ما دقیقا نمی دانیم که چیست و چگونه می تواند کمک کند. این حس و عدم شناخت کافی می تواند ما را از نگاه به آن به عنوان گزینه ای مناسب باز دارد که مایه ی شرمساری است.

زیبایی دنیای درمان این است که گزینه های بسیار مختلفی وجود دارد: از گفتار درمانی سنتی و مشاوره روانشناسی گرفته تا درمان های مکمل و خواب درمانی یا هیپنوتیزم.

اگر به دنبال پشتیبانی و بهبودی یک بیماری جسمی یا روحی هستید، همیشه توصیه می کنیم در مورد روش های درمانی با پزشک خود صحبت کنید. در بعضی موارد، خواب درمانی در کنار مشاوره یا سایر روش های درمانی قابل استفاده است، یا ممکن است در صورت عدم موفقیت رویکردهای دیگر به آن متوسل شوید.

در ابتدا – خواب مغناطیسی دقیقا چیست؟ یک روش درمانی است که بر روی ناخودآگاه کار می کند، بخشی از ذهن که آگاهانه از آن اطلاع نداریم. ناخودآگاه مسئول بسیاری از روندها و رفتارهای اندیشه است. هدف از خواب درمانی تشویق تغییرات مثبت از طریق برقراری ارتباط با آن است.

خواب مغناطیسی چگونه عمل می کند؟
برای برقراری ارتباط با ناخودآگاه خود، لازم است که در وضعیت هیپنوتیزم قرار بگیرید. این امر ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، اما در اصل فقط یک آرامش بسیار عمیق است. شما هنوز هم کاملا از اتفاقات اطراف خود آگاه خواهید بود. Lorraine McReight، هیپنوتراپیست (متخصص هیپنوتیزم) در گفتگو با ما در مورد رموز خواب درمانی توضیح می دهد:

“در هیپنوتیزم، فرد پیشنهادات را بیش تر پذیرا است. بنابراین قادر خواهد بود الگوهای رفتاری را که فاقد فایده هستند تغییر دهد، اما هیچ کس نمی تواند شما را مجبور به انجام کاری کند که نمی خواهید انجام دهید.”

وقتی در این حالت هستید، متخصص هیپنوتیزم برای گفتگو با ناخودآگاه شما از تکنیک های پیشنهادی خود استفاده می کند. ایده این است که به شما در کشف علل اصلی مشکلات، تغییر الگوهای فکری و در نهایت تغییر رفتار کمک کند. ابزار و تکنیک های مختلفی وجود دارد که بسته به آن چه به پشتیبانی نیاز دارید می توانند استفاده شوند.

شما ممکن است به چندین جلسه یا فقط یک جلسه نیاز داشته باشید – حتی بستگی به چیزی دارد که شما به دنبال آن هستید. بسیاری از متخصصان هیپنوتیزم، تکنیک هایی را به شما آموزش می دهند تا بتوانید کار را در خارج از جلسات و در منزل ادامه دهید.

خواب درمانی به چه عواملی می تواند کمک کند؟
از خواب درمانی می توان برای بسیاری از نگرانی های مختلف استفاده کرد. بعلاوه ممکن است هر مسئله ای که می تواند ریشه در نحوه تفکر و رفتار شما داشته باشد برطرف شود. در کنار این موارد، شرایط خاصی وجود دارد از جمله روان پریشی و اختلالات شخصیتی که گمان می کنند خواب درمانی به آن ها کمک نمی کند.

رایج ترین راه های کمک توسط خواب درمانی این است که با تغییر عادات، به شرایط ناشی از استرس و کاهش اضطراب کمک می کند. در این جا به برخی از موضوعات متداول می پردازیم که با خواب درمانی می توان به آن ها پرداخت.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید.....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۳۱:۰۰ توسط:افشین موضوع: نظرات (0)