afshiinB afshiinB .

afshiinB

روش شاد زندگی کردن

من قبلا مینیمالیسم نبودم (کسی که به کم بسنده کند). همیشه مقادیر بسیار زیادی لباس و وسایل اضافی برای خانه خود می خریدم، صادقانه بگویم علاقه ای به شیوه زندگی مینیمالیستی و غیره نداشتم.

من انواع و اقسام چیزها را تلنبار می کردم و امیدوار بودم که روزی بتوانم از آن ها استفاده کنم. در واقع به خودم می گفتم که به این چیزها احتیاج دارم و اگر خریدن آن ها منجر به هزینه های بیش از حد می شود؛ در واقع پولم را برای استفاده بهتر خرج کرده ام!

تا این که چند سال پیش فهمیدم که با نکات و موارد مادی رابطه ناسالم دارم. نکته فقط این نبود که چیزهای زیادی داشتم، بلکه برای جبران ناراحتی و عدم رضایت خودم، در خریدن چیزها زیاده ‌روی می کردم.

وقتی کار روزانه خود را رها کردم و برای نوشتن یک وبلاگ تمام وقت انرژی گذاشتم، اوضاع بهتر شد و کم کم تغییر کرد. بعلاوه هنگامی که تصمیم گرفتم تمام وقت سفر کنم، ابتدا با یک RV و اکنون با یک قایق بادبانی، مجبور شدم اکثر وسایلم را ببخشم یا به دیگران هدیه دهم. خلاص شدن از شر همه چیزها دشوار بود، اما اکنون تقریبا چیزهایی را که در طول روز یا هفته نیاز دارم، خریداری می کنم.

قبل از زندگی به سبک مینیمالیستی، وقت زیادی را صرف فکر کردن در مورد هزینه ها می کردم. این کار واقعا استرس زا بود و من الآن با آن خیلی فاصله دارم.

صرف هزینه در مواردی برای پر کردن زندگی خود، مانند پر کردن کمد لباس، خانه خود و غیره آسان است. بعلاوه اگر توجه کنید، اندازه خانه ها در چند دهه گذشته رشد چشمگیری داشته است (طبق سرشماری در ایالات متحده، خانه ها از ۳۰۰ متر مربع در دهه ۱۹۵۰ به نزدیک ۸۰۰ متر مربع امروز افزایش یافته اند)، بنابراین می توان فهمید که چقدر این موارد با سبک زندگی مینیمالیستی که بسیاری از ما انتخاب کرده ایم، فاصله دارد.

سبک زندگی مینیمالیستی فقط به داشتن خانه ای کوچک تر مربوط نمی شود. کلا در مورد ساده کردن زندگی است. و همه ما می توانیم از زندگی ساده تری بهره مند شویم به طوری که به ما امکان دهد تا روی چیزهایی که واقعا مهم هستند متمرکز شویم، و دلایل زیادی برای اهمیت این نوع زندگی وجود دارد که:

زندگی مینیمالیستی می تواند در پس انداز بیش تر به شما کمک کند. زندگی مینیمالیستی از یک طرف به این معنی است که کالاهای کم تری خریداری خواهید کرد. خرید تنها آن چه که نیاز دارید قطعا هزینه هایتان را کاهش داده و به شما در پس انداز بیش تر کمک می کند.
زندگی مینیمالیستی به معنای آشفتگی کم تر است. آشفتگی و درهم برهمی می تواند زندگی یک شخص را تحت الشعاع قرار دهد. حتی ممکن است احساس استرس، خستگی، درماندگی و موارد دیگر پیدا کنید.
زندگی مینیمالیستی می تواند زمان بیش تری به شما بدهد. انباشتگی بیش تر بدان معنی است که احتمالا بیش تر وقت خود را صرف تمیز کردن، نگهداری و تعمیر می کنید. اما در زندگی با وسایل کم تر، چیزهای مادی زیادی ندارید که از آن ها مراقبت کنید و یا حتی هزینه بر و وقت گیر باشند. اگر زندگی خود را جمع و جورتر کنید، باید به این فکر کنید که با تمام زمان های اضافی خود می توانید چه کارهایی انجام دهید!
در این جا نحوه تغییر زندگی با سبک مینیمالیستی آورده شده است:

لباس من را تعریف و توصیف نمی کند.
همان طور که گفتم، قبلا پول خیلی زیادی را صرف خرید لباس می کردم! در دوران دبیرستان و دانشگاه در یک فروشگاه لباس مشغول به کار بودم و مدام بعد از کار با لباس های بیش تری به خانه می رفتم. با این که خیلی از آن ها حراج می شدند و من هزینه کامل نمی پرداختم، منتها به این چیزها احتیاج نداشتم!

بعد از جمع و جور کردن وسایلم برای زندگی در RV، و سپس کاهش بیش تر آن ها برای زندگی در قایق بادبانی، آموخته ام که برای خوشبختی نیازی به چیزهای زیاد ندارم. اگر چیزهایی را که الآن در کمد من وجود دارد را با آن چه که در گذشته داشتم می دیدید، شوکه می شدید. من فکر می کردم که برای خوشبختی به تمام لباس های دنیا احتیاج دارم، اما اکنون می دانم که به هیچ وجه این گونه نیست.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید.....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۳۱:۰۰ توسط:افشین موضوع: نظرات (0)