afshiinB afshiinB .

afshiinB

چشم خشک و سوزش دار

خشکی چشم شرایطی پزشکی است که در آن چشم نمی تواند به اندازه کافی اشک تولید کند تا چشم را در وضعیت سالم و راحت نگه دارد. به خاطر خشکی چشم گرد و غبار و دیگر عوامل تحریک کننده از چشم خارج نمی‌شوند. در نتیجه باعث درد و ناراحتی می شود. در این مطلب از چندین مجله معتبر پزشکی اروپایی کمک گرفته ایم تا تنها روشهای خانگی موثر و ثابت شده علمی را به شما آموزش دهیم. دقت کنید اگر از خشکی چشم رنج می برید باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. دکتر شما را بررسی و درمان مناسب آن را به شما پیشنهاد می کند. اگرچه برای رهایی از خشکی چشم از درمان های خانگی استفاده می کنیم ولی باز هم مراجعه به پزشک ضروری است.

دلایل خشکی چشم
سه لایه اشک وجود دارد: لابه روغنی بیرونی، لایه آب دار میانی و لایه مخاطی درونی. خشکی چشم زمانی اتفاق می‌افتد که این لایه ها تحریک شده باشند یا به اندازه کافی لایه روغنی، آب دار یا مخاطی تولید نشده باشد. در نتیجه چشم شما از کمبود رطوبت رنج خواهد برد.

از جمله دلایل ایجاد خشکی چشم میتواند برای طولانی مدت در معرض باد گرم و خشک ماندن، درمان تغییر هورمون، آلرژی، عمل جراحی لیزیک چشم و برخی دارو ها از جمله دکونژستانت های بینی، آنتی هیستامین، داروهای ضد افسردگی و قرصهای ضد بارداری باشد. استفاده طولانی مدت از لنز، افزایش سن، پلک نزدن به مقدار کافی و خیره ماندم برای طولانی مدت به کامپیوتر نیز خطر ابتلا به خشکی چشم را افزایش می‌دهند.

افرادی که آلرژی مزمن دارند، بیماری تیروئید دارند، کلود ویتامین A دارند و با به لوپوس مبتلا هستند نیز در معرض خشکی چشم هستند.

وقتی دلیل خشکی چشم را بدانید میتوانید بهترین راه حل، بهترین درمان و یا راه حل خانگی درمان خشکی چشم را پیدا کنید.

‎خشکی چشم چه علائمی دارد؟ ‎
‎سوزش علائم رایجی از جمله درد، سورن چشم و قرمزی چشم دارد. از جمله دیگر علائم آن رشته ای شدن مخاط و چرخیدن آن در چشم است. چشم شما زودتر از همیشه خسته میشود، مخصوصا ارگ در حال مطالعه باشید یا از کامپیوتر استفاده کنید. برخی افراد که از خشکی چشم رنج میبرند احساس ماسه میکنند و از تاری دید نیز رنج میبرند.

‎چه زمانی مراجعه به دکتر ضروری است؟
در واقع خشکی چشم مشکلی حیاتی نیست. شرایطی رایج است که زمانی که چشمان شما به اندازه نیاز مرطوب نباشند اتفاق می افتد. اشک در مرطوب نگه داشتن چشمان شما نقش بزرگی ایفا میکنند، آن را سالم نگه داشته و از بسیاری از مشکلات چشمی از جمله خشکی چشم جلوگیری میکند. بنا به دلایل بسیاری، ممکن است اشک کار خود را به درستی انجام ندهد.

درمان خشکی چشم شامل قطره های چشمی یا تغییر سبک زندگی ممکن است علائم را از بین ببرد و احساس راحتی بیشتری کنید. خشکی چشم را میتوان با قطره های چشمی و درمانهای خانگی موثر در منزل درمان کرد. با این حال، بعد از چند روز، اگر چشمان خشک بهتر نشدند و علائم طولانی تری مثل چشمانی تحریک شده، قرمز و دردناک دارید مراجعه به دکتر امری ضروری است. اکثر موارد خشکی چشم در بازه های چند روزه با استفاده از قطره های چشمی و درمانهای خانگی درمان میشوند.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید.....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۵۱:۵۴ توسط:افشین موضوع: نظرات (0)