afshiinB afshiinB .

afshiinB

تربیت یک کودک دانشمند

هر سه فرزند من بالفطره دانشمند هستند. آن‌ها پر از سؤالات هستند، همیشه در حال هستند که چگونه وسیله‌ها کار می‌کنند، و با تماشای یک مورچه کوچک که یک تکه غذا را حمل می‌کند، هیجان زده می‌شوند. وقتی دخترم، استلا، مهد کودک را شروع کرد، من از شنیدن اینکه کلاس او فقط یک ساعت در هفته علوم مطالعه می‌کند، شوکه شدم. وقتی که آمار را جستجو کردم، متوجه شدم که این موضوع مانند مدارس دیگر نیست، و خیلی بیشتر خسته شدم.

نظرسنجی ها نشان می‌دهد که آموزش علوم در مدارس ابتدایی به‌طور متوسط حدود دو ساعت در هفته است و در برخی از مناطق تا دوران دبیرستان تدریس نمی‌شود. جانیس اریل، مدیر برنامه پیشین در بنیاد ملی علوم می‌گوید: تمرکز شدید بر ریاضیات و خواندن در سال‌های اخیر باعث شده تا زیست شناسی، شیمی و فیزیک در برنامه کلاس‌های دبیرستان به‌صورت فشرده گنجانده شود.

حتی زمانی که این موضوعات تدریس می‌شوند، معلمان تمایل به آموزش کمتری دارند و منابع لازم به‌منظور هدایت آزمایشانی که برای ایجاد علاقه به علم ضروری است را ندارند. با توجه به آخرین ارزیابی ملی، جای تعجب نیست که تنها حدود یک سوم از دانش آموزان کلاس چهارم، درک درستی از اصول علمی دارند.

اگر این موضوعی است که شما را نگران نمی‌کند، لازم است که شما را نگران کند. گزارشی توسط شورای مشاوران علم و فناوری ریاست جمهوری نشان می‌دهد که ما باید تعداد دانش آموزانی که در دهه آینده به تحصیلات دانشگاهی وابسته به علم دست می‌یابند، را صرفاً به‌منظور حفظ تقاضای اقتصادی به میزان ۳۴ درصد افزایش دهیم. آموزگاران و مدیران فرزندتان و همچنین رهبران منطقه را تشویق کنید تا دستورالعمل علمی بیشتری برای برنامه درسی اضافه کنند. از آنجا که بودجه‌ها احتمالاً یک مانع هستند،اگر بتوانید یک راه حل ارزان و یا حتی بهتر را ارائه دهید، احتمال موفقیت شما افزایش می‌یابد. شاید شما بتوانید زمین شناسی را پیدا کنید که مایل است سفرهای میدانی را رهبری کند یا والدین داوطلب را برای کمک به راه اندازی کارگاه‌های آموزشی سازماندهی کنید. اگر لابی گری و سازماندهی سبک شما نباشد، هنوز راه‌های فراوانی برای الهام بخشی به فرزند خود برای عشق نسبت به علم وجود دارد. این مراحل را برای کمک به باز کردن مادام کوری درونی او دنبال کنید.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۲۶:۵۲ توسط:افشین موضوع: نظرات (0)