afshiinB afshiinB .

afshiinB

رابطه مثبت با نوجوان در ابتدای بلوغ

۱٫ ناهار را باهم می‌خوریم

بسیاری از کامیاب‌ترین نکته‌های پدرومادری‌کردن یک نوجوان درمورد وقت‌گذراندن با آنهاست. آن‌ها به چیزهای بسیاری توجه می‌کنند که پدرومادرها باید درمورد آن‌ها فکری کنند. اینکه یک برنامه‌ای روزمره‌ای را ایجاد کنید که با فرزندتان در یک وعده سر میز بنشینید زمانی را به شما می‌دهد تا ارتباط‌تان را با او حفظ کنید.

۲٫ موبایل‌تان را به کنار بگذارید و زمانی‌که در حال رانندگی هستید

اعتراف می‌کنم که این تصمیم در وهله‌ی اول پر از حس ترس و گناه بود. به‌سخن دیگر، احساس گناه می‌کردم از اینکه سر ناهار دلم می‌خواستم بروم در فیس‌بوک چرخی بزنم، و می‌ترسیدم که اگر من را در حال پیام‌دادن در ماشین ببینند، رفتار من را تکرار کنند. گاهی ترس و گناه برایمان خوب اند. این عادتی است که کمک کرده است تا استانداردی را برای این تعیین کنم که چگونه ما با یکدیگر در عصر دیجیتالی وارد تعامل می‌شویم. زمان‌هایی که سر میز غذا و در ماشین سپری می‌کنیم متمرکزترین گفت‌وگوهای روزمان را انجام می‌دهیم. خوشحالم که همگی ما یاد می‌گیریم موبایل‌هایمان را برای لحظه‌ای کنار می‌گذاریم و از آن زمان برای ارتباط‌برقرارکردن استفاده می‌کنیم.

۳٫ وقتی بگذارید تا درمورد اتفاق‌های روز حرف بزنید

مطمئن‌ام متوجه یک رویکرد شده‌اید. وقتی نوبت به سن نوجوانی می‌رسد، بزرگترین چالش توجهشان را به‌خود جلب‌کردن است. پیش از اینکه سرشان با دبیرستان گرم شود، مطمئن شوید این عادت را ایجاد کرده‌اید که درمورد اتفاق‌های روز با هم صبحت می‌کنید. شاید از طریق پیام یا ایمیل، اما این کار را مداوم انجام دهید. وقتی فرزند رشیدتان هر یکشنبه با شما تماس می‌گیرد، شما از خودتان برای تلاشی که کردید سپاس‌گزار خواهید بود.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۲۱:۱۳ توسط:افشین موضوع: نظرات (0)